Jdi na obsah Jdi na menu

Limenaria

8. 6. 2011

dreamstimelarge_3307480.jpg

Limenaria patří mezi nejoblíbenější letoviska na ostrově Thassos. Je vzdálená přibližně 40 kilometrů od hlavního města. Limenaria leží na jihozápadním pobřeží ostrova a je to jeho druhé největší město. Je zde mnoho obchůdků, restaurací a ubytovacích zařízení. V letovisku je hned několik pláží, které nabízejí příjemné koupání v mělkých a průzračně čistých vodách. Koupání je zde vhodné i pro malé děti. Okolní krajina je kopcovitá se spoustou zeleně.


Doprava
Na ostrově Thassos není letiště. Jediným způsobem, jak se sem dostat je lodní nebo trajektová doprava. Spojení letoviska s hlavním městem, ale i s ostatními letovisky zajišťují pravidelné autobusové linky. Autobusy zde bývají čisté a pohodlné.


Zajímavá místa
Limenaria nabízí k vidění tradiční bílé domky s červenými stříškami i pozůstatky původního středověkého osídlení. Nedaleko se nachází letovisko Trypiti, které je také velmi oblíbené a stojí za to se tam podívat. Autobusem nebo vypůjčeným autem se můžete dostat až do hlavního města, kde je mnoho antických památek.

Ubytování
 

Augustis **+ studia
Agali **+ hotel
Sunray ***+ hotel
Anastazia **+ hotel
Giannikis   studia
Thomas   hotel
Limenaria Beach *** hotel
Astris Sun *** hotel
Diamond *** hotel
Trypiti Bungalows ***+ hotel
Christis *** hotel
Green Bay *** hotel
Blue Dream Palace **** hotel
Nouveau *** hotel
Atrium **** hotel