Jdi na obsah Jdi na menu

Potos

8. 6. 2011

dreamstimemedium_2450782.jpg

Potos je velmi oblíbené letovisko, které se nachází na jihu ostrova Thassos. Jedná se o rušné přístavní letovisko a zároveň je Potos jedno z největších měst na ostrově. V letovisku Potos se nacházejí hned tři pláže, které leží kousek od města. Největší pláž je pokryta hrubším pískem a kamínky. Je dlouhá několik kilometrů. Další dvě pláže jsou menší a poskytují dostatek místa pro všechny turisty.


Doprava
Na ostrově není žádné letiště, proto jedinou možnost, jak se na ostrov dostat je námořní doprava a to buď trajektem, nebo lodí. Dopravu v okolí letoviska Potos i v celém okolí zajišťují pravidelné autobusové linky. K dispozici je zde i několik půjčoven dopravních prostředků, kde si můžete vypůjčit automobil a podniknout i delší výlety po ostrově.


Zajímavá místa

Samotné letovisko Potos je zajímavým a krásným místem, kde můžete obdivovat zdejší přístav a krásné městské uličky. Za vidění stojí malebné vesničky, které se nacházejí v okolí a jsou zajímavé svým tradičním řeckým stylem a pohostinností. Vypravit se dá i do hlavního města, kde je k vidění řada památek.
 

Ubytování

Central **+ studia
Janis   studia
Lotos ***+ studia
Maria *** hotel
Makedinia *** apartma
Olympion *** hotel
Lambiris *** apartma
Astris Sun *** hotel
Aeolis **** hotel
Thasos *** hotel
Atrium **** hotel
Alexandra Beach ****+ hotel