Jdi na obsah Jdi na menu

Prinos/Skala Sotiros

8. 6. 2011

dreamstime_8231879.jpg

Skala Sotiros je letovisko, které se nachází na západním pobřeží ostrova Thassos přibližně dvacet kilometrů od hlavního města ostrova. Je to klidné letovisko, které obklopuje kopcovitá krajina se spoustou vzrostlých strojů a zeleně. Pláž ve Skala Sotiros je tvořena jemným pískem a krásně čistou vodou a mělčinami, které jistě ocení rodiny s malými dětmi. Nebývá zde ani mnoho lidí, takže je pláž ideálním klidným místem k lenošení a relaxaci.


Doprava
Dopravu v okolí letoviska zajišťují autobusy. Jezdí zde pravidelné autobusové linky do hlavního města i do jiných letovisek ostrova. Vypůjčit si můžete i automobil v některé ze zdejších půjčoven dopravních prostředků. Na ostrově Thassos není žádné letiště. Dostat se sem dá trajektem nebo lodí.


Zajímavá místa

Okolí střediska je jako stvořené k dlouhým krásným procházkám. Můžete dojít až do některé ze zdejších malebných tradičních vesniček. Za návštěvu rozhodně stojí i nedaleké hlavní město, kde je řada historických a kulturních památek. Mezi nejvýznamnější patří antický amfiteátr, nebo také Archeologické muzeum.
 

Ubytování

Rachoni Beach *** hotel
Artemis *** hotel
Rachoni Bay *** hotel
Filippos *** hotel
Ilion Mare ***** hotel
Alea ***** hotel